Nüüd aga kohvist tualeti juurde. Kas teadsid, et on olemas õige viis tualeti kasutamiseks? Meie keha on loodud väljaheiteid väljutama kükitades, mitte istudes. See võib tunduda imelik, sest ilmselt ei olnud sul varem tualetis istudes mingeid probleeme. Kui aga pärasoole ja päraku vaheline nurk ei ole korrektne, raskendab see tualetis käimist, võtab rohkem aega ning võib isegi põhjustada probleeme, näiteks hemorroide.
Õige asend
Istu, toeta jalad põrandale ja hoia põlvi puusadest kõrgemal. Vajadusel võid panna jalge alla pingi. Kummardu veidi ette ja pane küünarnukid põlvedele. Lükka kõhtu kergelt ette nii, et selge on sirge. Selline asend aitab tualetti kasutada kiiremini ja lihtsamalt.
Teisi nõuandeid muretumaks tualetikülastuseks
Mine siis, kui on vaja: olgu see sageli või harva. Proovi lõõgastuda ja väldi ette kummardumist. Anna aega, et asjad juhtuksid iseenesest. Vajadusel võid kergelt suruda, kuid ära kummardu ega punni kõvasti. Kui midagi ei juhtu, tõuse püsti ja mine oma päevaga edasi, kuni tunned uuesti vajadust tualetti minna.
Londoni Ülikooli Kolledži Haigla õdede tehnika
See tehnika aitab asjadel õiges suunas liikuda. Pane käed puusa ja köhi. Seda tehes tunned vöökohas pingulduvaid lihaseid: just neid peaksid tualetis kasutama. Hinga paar korda sügavalt sisse ning lükka kõhtu veidi ette ja selg sirgu. Lükka õrnalt vöökohast alla. Lõdvesta ja seejärel korda, kuni sool on tühi. Ära siple.
Massaaž kõhukinnisuse korral
Kuigi tegemist on õrna massaažiga, ei sobi see raseduse ega teiste tõsiste seedeprobleemide korral. Pikuta (võimalusel voodis) ja lõõgastu. Pane domineeriv käsi kõhule ja liiguta seda õrnalt ümber naba. Avalda järkjärgult rohkem survet ja suurenda ringe, kuni teed kindla käega suuri ringe.
Tee kokku kuni kümme ringi. Hinga massaaži tegemise ajal rahulikult.